niedziela, 8 lipca 2012

BARDZO WAŻNE!!! Oczami gwałciciela - jak się bronić?

Dziewczyny, proszę Was poświęćcie 5 minut i przeczytajcie tę notkę, a później skopiujcie i umieśćcie na swoim blogu, pokażcie koleżankom, podzielcie się na fb itp.!

Notkę znalazła Nana w otchłaniach kwejka.
Dyskusja o gazie pieprzowym na blogu Paryskiej88.

UPDATE: postanowiłam zamieścić wersję tekstową porady, tak by łatwiej można było do niej trafić i przeczytać.

-->

"OCZAMI GWAŁCICIELA" (PROSZĘ, POŚWIĘĆ CHWILĘ ABY TO PRZECZYTAĆ, Może to ocalić Twoje życie).

Może się wydawać, że wielu gwałcicieli używa specjalnych taktyk, aby uniknąć przemocy. Niewiele ludzi wie jak zadbać o siebie, kiedy stają wobec takich sytuacji. Każdy powinien przeczytać ten tekst, szczególnie każda dziewczyna żyjąca w tym świecie.

Oczami gwałciciela!
Grupa gwałcicieli z więzień była przesłuchiwana, na co patrzą, kiedy szukają potencjalnej ofiary i tutaj znajdziesz trochę interesujących faktów.
 • Pierwszą rzeczą, jakiej napastnik szuka u potencjalnej ofiary, to sposób uczesania Najchętniej atakują kobiety z kucykami, kokami oraz warkoczami lub innymi fryzurami, które można łatwo chwycić. Również długie włosy są łatwym celem. Kobiety z krótkimi włosami nie są powszechnymi celami. 
 • Kolejną rzeczą, na jaką agresor zwraca uwagę, to sposób w jaki jesteś ubrana. Będą szukali kobiety, której ubrania można łatwo i szybko zdjąć. Wielu z nich ma przy sobie zawsze nożyczki, aby rozciąć ubranie. 
 • Zwracają również uwagę na kobiety, które używają telefonów, szukają czegoś w swojej torebce albo robią inne czynności podczas chodu, ponieważ ich czujność zmniejszona, przez co można je łatwo obezwładnić. 
 • Miejscem, w którym najczęściej dochodzi do porwań, są parkingi przy sklepach spożywczych. 
 • Na drugim miejscu znajdują się parkingi przy biurach, garaże. 
 • Numerem trzecim są toalety publiczne. 
 • Napastnicy zwracają uwagę na to, aby ofiara była w miejscu, z którego mogą ją łatwo uprowadzić, a następnie szybko przenieść do lokacji, gdzie nie będą się obawiali schwytania. 
 • Jeżeli włożysz jakikolwiek wysiłek w walkę, porywacz zniechęci się. Zajmie im to minute albo dwie zanim zdadzą sobie sprawę, że ściganie cię nie jest warte, ponieważ jest czasochłonne. 
 • Przesłuchiwani mężczyźni powiedzieli, że nie wybraliby kobiety, która ma przy sobie parasolkę lub inny, podobny przedmiot, którego może użyć z pewnej odległości. 
 • Klucze się nie zaliczają, ponieważ musisz znaleźć się naprawdę blisko, aby użyć ich jako broń. A idea jest taka, aby udowodnić napastnikowi, że nie poddasz się bez walki.

ZAWSZE POWINNIŚMY PAMIĘTAĆ:
 • Jeżeli ktoś idzie za tobą na ulicy czy jest z tobą w windzie lub na klatce schodowej, spójrz mu w twarz I zadaj pytanie, spytaj o godzinę, czy zacznij ogólną, krótką rozmowę o pogodzie. Teraz, kiedy już widziałaś dobrze jego twarz I możesz ją zidentyfikować, tracisz jako cel. 
 • Jeżeli ktoś idzie na ciebie z naprzeciwka, trzymaj ręce przed sobą I krzyknij “stop” lub “nie podchodź”. Większość gwałcicieli stwierdziło, że zostawiliby kobietę, jeżeli krzyknęłaby lub pokazała jakeikolwiek znaki, że nie obawia się walczyć o siebie. Jeszcze raz, oni szukają łatwego celu. 
 • Jeżeli nosisz ze sobą gaz pieprzowy (instructor naprawdę popierał noszenie takich rzeczy I zabierał go ze sobą gdziekolwiek szedł) krzycz, “mam gaz pieprzowy” I trzymaj go przed sobą jako środek odstraszający napastnika.
 • Jeżeli ktoś złapie cię, nie możesz pobić go w sile, możesz zrobić to przez przechytrzenie go. Jeżeli zostałaś złapana w pasie od tyłu, szczyp MOCNO napastnika pomiędzy łokciem a pachą lub w górną część uda. Jedna kobieta na kursie powiedziała, że użyła szczypania pod ramieniem na facecie, który próbował wykorzystać ją po znajomości, a była tak zdenerwowana, że przebiła się przez skórę I gość potrzebował szwów. Spróbuj uszczypnąć siebie w te miejsca, tak mocno jak tylko dasz radę: to naprawdę boli. 
 • Po pierwszym uderzeniu, zawsze próbuj wycelować w krocze. Każdy wie, że jeśli uderzysz gościa w te części, to będzie naprawdę bolało. Możesz myśleć, że to tylko rozwścieczy napastnika I sprawi, że będzie chciał cię zranić bardziej, ale pamiętaj, że przesłuchiwani gwałciciele powiedzieli, że chcieliby kobiety, która nie wywoła zbyt dużych kłopotów. Zacznij wywoływać kłopoty, a zrezygnuje. 
 • Kiedy agresow siege po ciebie swoimi rękoma, złap go za dwa palce I wygnij je do tyłu jak najmocniej tylko dasz radę. Instruktor pokazywał to na mnie, z niewielkim naciskiem I było to bardzo bolesne. 
 • Oczywiście rzeczy, które powszechnie słyszymy się zaliczają. Zawsze bądź świadoma tego, co cię otacza. Weź ze sobą kogoś jeżeli możesz. Jeżeli zauważyłaś jakiekolwiek dziwne zachowanie, nie ignoruj tego, słuchaj swojego instnktu. Możesz czuć się głupio, ale będziesz się czuła gorzej, jeżeli jakiś facet zacznie cię niepokoić.

NA KONIEC PROSZĘ ZAPAMIĘTAJ TAKŻE TO...
 • Wskazówka z Tae Kwan Do: Kolano jest najsilniejszą częścią twojego ciała. Jeżeli jesteś na tyle blisko użyj go. 
 • Nauczyłam się tego od przewodnika z Nowego Orleanu: jeżeli złodziej karze ci oddać swój portfel, NIE PODAWAJ MU GO! Rzuć go jak najdalej od siebie, są duże szanse, że jest on bardziej zainteresowany portfelem niż tobą I rzuci się za portfelem, podczas gdy ty uciekniesz w drugim kierunku. 
 • Jeżeli kiedykolwiek zostaniesz wrzucona do bagażnika samochodu: wykop na zewnątrz tylne światła, wystaw rękę przez dziurę I zacznij machać. Kierowca nie będzie tego widział ale każdy inny tak. Uwierz mi, uratowało to wielu ludzi. 
 • Kobiety mają tendencję do wsiadania do swoich samochodów po zakupach, pracy, itp. I siedzeniu. (sprawdzają rachunki, robią listy zakupów itp.) Napastnik będzie cię oglądał, a to będzie doskonała okazja do wejścia do samochodu od strony pasażera, zagrożenia nożem I rozkazania, gdzie masz jechać. Opuść samochód jak najszybciej po zamknięciu drzwi. 
 • Jeżeli zaparkowałaś obok dużego auta, wsiądź do swojego od strony pasażera. Najwięcej seryjnych zabójców atakowało sowje ofiary przez wciąganie och do swoich samochodów, kiedy kobiety próbowały dostać się do swoich aut. 
 • Zawsze wybieraj windę zamiast schodów. (Klatki schodowe to okropne miejsce, żeby być samym I perfekcyjne do popełnienia przestępstwa) 
 • Jeżeli napastnik ma broń I nie jesteś pod jego kontrolą, ZAWSZE OCIEKAJ! Szansa, że zostaniesz trafiona (uciekający cel) to 4 na 100. A nawet jeżeli, to nie jest prawdopodobne, aby był to ważny organ. UCIEKAJ! 
 • Jako kobiety, zawsze staramy się być jak najbardziej miłe. PRZESTAŃ! Może przez to stać ci się krzywda. Ted Bundy, seryjny morderca, był dobrze wyglądającym, wykształconym mężczyzną, który zawsze grał na sympatii niczego nie podejrzewających kobiet. Chodził o lasce lub utykałi często prosił o pomoc z jego pojazdem, kiedy porywał kolejne ofiary.

Przekaż te informacje każdej kobiecie jaką znasz. Trzeba pamiętać, że świat w którym żyjemy jest pełny szaleńców I lepiej być bezpieczną.

“Pomocna dłoń jest lepsza niż błagające usta” tak więc, podaj pomocną dłoń I wyślij to każdej dziewczynie jaką znasz.

10 komentarzy:

 1. Jakaś masakra, aż mnie dreszcze przechodziły jak to czytałam! PARKINGI najczęstszym miejscem porwań??? Aż strach z domu wychodzić... Ja najczęściej staram się byc i tak bardzo ostrożna, zwłaszcza jak jestem w obcym miejscu o nieciekawej porze, w aucie zawsze zamykam się od środka i nie parkuję obok podejrzanych osób, bo nigdy nic nie wiadomo...
  Bardzo cenne rady, warto je zapamiętać..

  OdpowiedzUsuń
 2. SUPER przeczytałam wszystko i naprawdę zrobiło na mnie wrażenie :) zapisałam sobie ten obrazek

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuje za artykuł. Przeczytałam go może nie z przyjemnością,ale na pewno dużo mi dał. Jeszcze raz dzięki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. O kurcze, a ja zawsze, kiedy idę gdzieś sama po ciemku i widzę jakiegoś mężczyznę to udaję, że rozmawiam przez telefon albo serio do kogoś dzwonię, nieźle... Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nigdy nie myślałam o tym, że mogę zostać zaatakowana. Dzięki za artykuł. Bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie, że to skopiowałaś :D
  Takie posty powinny się raz na jakiś czas rozprzestrzeniać po blogach zamiast tagów, taka wiedza jest bezcenna :D
  Pozdrawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo cenne rady, chociaż ciężko będzie dostosować się do każdej z nich. Trzeba po prostu być ostrożnym i potrafić się bronić.Moim zdaniem każda dziewczyna powinna znać jakieś podstawowe chwyty, aby wyzwolić się i mieć szansę uciec.

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś szłam ciemną uliczką i naprzeciwko szło dwóch kolesi i się poczułam...dziwnie, niepewnie. Patrzyłam im w oczy i włożyłam ręce do kieszeni - pomyśleli pewnie, że mam gaz pieprzowy i minęli mnie. Cała napięta byłam.
  Jeśli już ktoś nas atakuje to krzyknijmy mu, że mamy aids - chwila jego niepewności też jest cenna. Można mu przysolić.
  Czytałam gdzieś, że atakują kobiety w luźnych spódnicach i swetrach - łatwiej je ściągnąć niż obcisłe spodnie i bluzki.

  OdpowiedzUsuń
 9. jeden raz,to mnie,normalnie,kurde,szczur chciał zgwałcić.od tego czasu jestem bardzo ostrożna.i to jest moja porada dla kobiet z prowincji.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę z każdego nowego komentarza na stronie i z chęcią odwiedzę jego autora/autorkę :)

PS. Komentarze zawierające nachalne reklamy i inny spam będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...