środa, 6 lutego 2013

Big Solid - czyli odżywka do włosów w... KOSTCE

Odżywka Big Solid LUSH
Źródło: LUSH UK
Krótko po zakupie szamponu Rehab udałam się po raz kolejny do LUSH'a. Tym razem szłam tam z postanowieniem zakupu jakiejś odżywki do włosów. Doradzono mi produkt w kostce o nazwie Big Solid, który zużyłam pod koniec grudnia podobnie jak wspomniany wcześniej szampon.


Opis producenta:

Sól morska (chlorek sodu) jest pozyskiwana z lazurowych wód morskich u wybrzeży Hiszpanii, niedaleko Kadyksu. Woda morska jest kierowana do naczyń, gdzie sama woda wyparowywuje. Proces ten trwa trzy lata i skutkuje w pojawieniu się krystalicznej soli.


Sól morska, infuzja z glonów, olej kokosowy i jojoba, sok cytrynowy i imonkowy dla kondycji i połysku. Jaśmin, tonka(? - pozyskuje się z niej kumarynę), oris (?), wetiweria i wanilia dla pięknego zapachu przez cały dzień.


Skład:
Olej kokosowy extra virgin (Extra Virgin Coconut Oil), Sól morska (Fine Sea Salt), Stearynian glicerolu (Glyceryl Stearate) & Kwas stearynowy oksyetylenowany 100 molami tlenku etylenu (PEG-100 Stearate), Glikol propylenowy (Propylene Glycol), Gliceryna (Glycerine), Sok cytrynowy (Lemon Juice), Mieszanina alkoholu cetylowego i stearylowego (Cetearyl Alcohol), Toothed Wrack Seaweed Infusion (chodzi o rodzaj glonu, nie mogę przetłumaczyć nazwy), Świeża limonka (Fresh Lime), Organiczny Olejek jojoba (Organic Jojoba Oil), Zapach (Perfume), Bromek cetylotrójmetyloamoniowy (Cetrimonium Bromide), Olejek z Wetiwerii pachnącej (Vetivert Oil), Jaśmin (Jasmine Absolute), Olejek z bergamotki (Bergamot Oil), Kandelila (Candelilla Wax), Dwutlenek tytanu (Titanium Dioxide), Methyl Lonone (?), Geraniol (Geraniol), Linalool (Linalool), Kumaryna (Coumarin), Limonen (Limonene)

Cena:  9.00 GBP za 100g
Testowane na zwierzętach: NIE

Opinia:
Skład (analiza również tutaj):
 • dużo składników naturalnych i to część przed zapachem
 • producent twierdzi, że produkt nie zawiera konserwantów, ale na stronie wspomnianej powyżej Cetrimonium bromide figuruje jako emulgator i konserwant
 • wg CoSDNA kumaryna może być niebezpieczna dla skóry
Zapach: słodki, waniliowo-kokosowy. Daje się jeszcze wyczuć nutę kwiatową, możliwe że jaśmin
Konsystencja: kostka
Sposób użycia: UPIERDLIWY (kostka powinna być przechowywana z dala od wody, czyli również prysznica). Aby nałożyć kosmetyk, trzeba go "nabrać" jak mydło w kostce i te "mydliny" nałożyć na mokre włosy. Próby wtarcia kostki bezpośrednio we włosy kończyły się jej utknięciem.
Efekty: nawilża włosy, ułatwia rozczesywanie i nie obciąża, ale nie ma tego efektu "Wow!"
Wydajność: duża, 100g wystarczy na 2-3 miesiące 
Polecam: MOŻE - ciężko stwierdzić, kostka na pewno moim włosom nie zaszkodziła, ale też nie pomogła jakoś specjalnie. Do tego sposób użycia jest dosyć niewygodny.
Ponowny zakup: RACZEJ NIE
Zachęcam do zostawiania  adresu URL swojego bloga w wyznaczonym do tego polu tekstowym - po wyświetleniu komentarza ukaże się link do Waszego ostatniego posta :)

6 komentarzy:

 1. Pierwszy raz widzę odżywkę w kostce:)ciekawy produkt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam zamiar poeksperymentować z odżywkami w kostkach z lusha :) Nigdy nie umiem sobie odmówić jak kolo nich przechodzę :)

  Pozdrawaim i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 3. hmm, bardzo ciekawe, nie słyszałam jeszcze o takiej odzywce.

  Pozdrawiammedycyna estetyczna Wrocław

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojejku, pierwszy raz spotykam się taką odżywką w kostce.

  OdpowiedzUsuń

Bardzo się cieszę z każdego nowego komentarza na stronie i z chęcią odwiedzę jego autora/autorkę :)

PS. Komentarze zawierające nachalne reklamy i inny spam będą usuwane.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...